Przewierty sterowane

Przewierty Sterowane to metoda bezwykopowego układania rur za pomocą specjalistycznych maszyn. Dzięki przewiertom sterowanym wprowadza się pod ziemię sieci elektryczne, światłowodowe czy wodno-kanalizacyjne bez potrzeby wykonywania kosztownych wykopów (...)

więcej

przewierty sterowane

Kraking

Kraking wiertniczy to metoda bezwykopowej wymiany sieci wodno-kanalizacyjnej przy pomocy wiertnicy do horyzontalnych przewiertów sterowanych oraz specjalistycznych głowic krakingowych (...)

więcej

kraking

Inspekcja TV

Monitoring/ inspekcja TV umożliwia wykrycie i precyzyjną lokalizację uszkodzenia rurociągu oraz miejsca przerostu korzeni

więcej

inspekcja tv

Bezwykopowa naprawa rur

Posiadamy bogate doświadczenie oraz wykwalifikowaną kadrę pracowniczą w zakresie bezwykopowych napraw rur

więcej

przewierty sterowane

Próby ciśnieniowe

Ciśnieniowe próby szczelności kanalizacji i wodociągów (metodą ciśnienia powietrza lub wodą) wraz z wydrukiem (...)

więcej

przewierty sterowane

Statyczny kraking rurociągów

Kraking wiertniczy to metoda bezwykopowej wymiany sieci wodno-kanalizacyjnej przy pomocy wiertnicy do horyzontalnych przewiertów sterowanych oraz specjalistycznych głowic krakingowych. Warto podkreślić, że jest to jedyna metoda, która pozwala bezwykopowo zwiększyć średnicę rurociągu. Kraking rurociągów jest używany do usuwania i wymiany rur, w różnych sytuacjach:

  • zniszczone rury,
  • rury, których należy się pozbyć, na przykład te wykonane z materiału zawierającego azbest,
  • rury, które trzeba zamienić na szersze lub węższe.

Kraking statyczny to popularna metoda, którą wybiera się w przypadku wielu prac na terenie zabudowanym. Jest używana na przykład w ramach ogólnopolskiego Program Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009–2032, a wiele dużych miast w kraju wybrało ją do wymiany starych rurociągów.

kraking

Skuteczny sposób na szybki remont rurociągów

Innowacyjna metoda, jaką jest kraking statyczny sprawia, iż możliwe jest wymienianie ciągów wod-kan z materiałów miękkich i kruchych takich jak kamionka, żeliwo, PCV, PE, beton i azbestocement. Kraking rurociągów odbywa się poprzez wprowadzenie żerdzi wiertniczych w starą magistrale wodno-kanalizacyjną z punktu A do B, następnie w punkcie B montuje się głowicę pneumatyczną (Impactor) wraz z poszerzaczem i rurą PE, następnie zaczynamy wciągać żerdzie w kierunku maszyny i automatycznie burzymy stary kanał zastępując go nowym. Kraking rurociągów jest przez to stosunkowo szybką metodą, która znacznie zmniejsza czas robót w porównaniu z opcją wykopów. Stara rura jest niszczona, a na jej miejsce od razu umieszczamy nową, o wybranej średnicy - może być nawet parokrotnie większa od starej!

Kraking rurociągów

Kraking prowadzi do redukcji kosztów wymiany starych nieszczelnych systemów sanitarnych, a co za tym idzie do zminimalizowania utrudnień w ruchu ulicznym pieszym i redukcji zanieczyszczeń w środowisku miejskim. Użycie krakingu rurociągów pozwala uniknąć wykopów, które zajęłyby dużą powierzchnię, generowałyby wiele hałasu i w konsekwencji utrudniłyby życie codzienne ludzi. Nasza metoda jest stosunkowo cicha i nie generuje problemów. Doskonale zdaje egzamin na obszarach mocno zabudowanych, gdzie nie ma miejsca na wprowadzanie kolejnych nowych sieci.

Nasza oferta krakingu rurociągów jest kompleksowa i rozbudowana. Zajmiemy się każdym, nawet najtrudniejszym, zadaniem. Średnica wymienianych przez nas rur zaczyna się od Ø160 a kończy na Ø400. To szeroki wachlarz opcji, który pozwala nam podjąć się każdej pracy związanej z krakingiem statycznym.

Zadzwoń: 604 421 297