Dzięki zastosowaniu najnowszych systemów sterujących i pomiarowych trajektoria wykonywanego przez nas przewiertu, a także położenie punktu wyjścia, idealnie pokrywają się z wyliczeniami w projekcie.
Przewierty sterowane są metodą wykorzystywaną do układania rurociągów pod powierzchnią ziemi, co znacznie skraca czas wykonania nowej instalacji. Montujemy rurociągi stalowe oraz z PE od Ø40 mm do Ø630 mm. W sprzyjających warunkach i na odpowiednich głębokościach instalujemy rury do średnicy 800 mm. Wykonujemy przewierty horyzontalne pod: kanalizację sanitarną, wodociągi, gazociągi, kable, rury ciepłownicze, kanalizacje burzowe i teletechniczne. Najczęściej przeprowadzamy przeciski i przewierty sterowane pod drogami, rzeką, torowiskami, a także w miejscach wyróżniających się walorami przyrodniczymi.
Etap pierwszy
To planowanie, konsultacje i przygotowanie terenu pod prace w taki sposób, aby jak najmniej ingerować w otaczającą przyrodę. Dokładamy też wszelkich starań, aby nasze roboty wiązały się z jak najmniejszymi utrudnieniami dla ludzi i transportu.
Etap drugi
To wykonywanie wiercenia kierunkowego (pilota) zgodnie z zaplanowaną trajektorią i współrzędnymi projektowymi. Prace te są przeprowadzane za pomocą odpowiednio dobranych narzędzi sterujących i nawigujących. Na tym etapie przygotowywuje się już otwór pod dalsze czynności związane z instalacją rurociągów.
Etap trzeci
Ten etap zależy przede wszystkim od średnicy i warunków gruntowych. Jeśli po przewiercie przez pilota istnieje bezpośrednia możliwość wciągnięcia rury, to przeprowadzamy takie prace w celu zmniejszenia kosztów usługi. W przypadku bardziej wymagających prac otwór zostaje dodatkowo rozwiercony oraz oczyszczony z urobku. Odpowiednie przygotowanie odwiertu do wprowadzenia rurociągu jest konieczne do wykonania prac bez zbędnych oporów.
Na trasie wiercenia kierunkowego nie ingerujemy i nie zaburzamy działań przyrody. Omijamy systemy korzeniowe oraz wybieramy optymalną trasę przewiertu.
W miarę możliwości dostosowujemy się do obowiązującej infrastruktury naziemnej. Dbamy o to, żeby nasze prace nie zakłócały przepustowości na drogach.
Naszą pracę w zakresie przecisków i przewiertów sterowanych cechuje wysoka jakość i dokładność, którą zapewniają wykwalifikowani specjaliści i zaawansowany sprzęt. Stawiając na tego typu usługi, klienci mogą liczyć też na zmniejszenie kosztów w porównaniu do innych metod.
Przewierty sterowane warto wykonać ze względu na:
Metoda bezwykopowa umożliwia ominięcie wszelkich przeszkód terenowych na powierzchni. Zdecyduj się na przewiert sterowany!
Takie rozwiązanie stanowi najlepszy pomysł przy wykonywaniu przewiertów np. pod drogami, ze względu na brak wstrzymywania ruchu drogowego związanych z pracami ziemnymi.
Zwiększona wydajność w zakresie przewiertów sterowanych umożliwia klientowi poświęcenie więcej czasu na inne prace, dzięki czemu znacząco obniży koszty inwestycji względem tradycyjnej metody otwartego wykopu.
Przewierty sterowane wykonujemy głównie na terenie województwa małopolskiego, jednak przyjmujemy zlecenia również od osób z całej Polski. Jeśli poszukujesz profesjonalistów, którzy w rzetelny sposób zrealizują dla Twojej firmy podziemne przewierty horyzontalne, jesteś w dobrym miejscu.
Skontakuj się z nami!Horyzontalne przewierty sterowane warto wykonać w przypadku:
Prac na terenach silnie zurbanizowanych
Konieczności pokonania przeszkód takich jak trakty komunikacyjne, rzeki, kanały
Prac na terenach o wysokim zagęszczeniu innych instalacji
Konieczności pokonania gór i wzniesień, torowisk
Prac na terenach o wysokich walorach przyrodniczych i trudnych parametrach geologicznych
Wykorzystujemy wiertnice horyzontalne, które umożliwiają przygotowanie precyzyjnego odwiertu pod instalację sieci wodociągowej, kanalizacji, gazociągu, a także linii energetycznej lub światłowodowej.
Dzięki zastosowaniu zaawansowanych systemów nawigujących jesteśmy w stanie przeprowadzić przewiert zgodnie z trajektorią zgodną z projektem.
Wiertnice są przystosowane do wykonywania podziemnych prac na długości do 450 metrów i dysponują zestawem rozwiertaków, umożliwiających wciągnięcie rur do średnicy 700 mm.